Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Google, Chrome’u tamamen yeniledi

Google, Chrome’u tamamen yeniledi

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
google chrome - Google, Chrome'u tamamen yeniledi

Google, Chrome’un 10. yaşını kutluyor. Chrome’un popüler olacağını düşünmek gerçeklikten çok uzaktı, çünkü o yıllarda Internet Explorer tarayıcı piyasasını avucunun içinde tutuyordu.

 

Google Chrome’un yeni sürümü hakkında dikkatinizi çekecek ilk şey onun görünümü olacak. Tamamen keskin kenarlar ve köşeli daireler yerine, kabarcıklı daireler ve pastel renkler ile değiştirildi. Chrome artık görsellik açısından daha uygun görünüyor.

Gmail’de olduğu gibi, Google Chrome’un klasik görünümünü değiştirmesi için uzun bir süre geçti ve nihayet yenilendiğine şahit olduk.

En dikkat çekici yeni özelliklerden biri, Chrome’un başlangıcından bu yana öncülük ettiği bir alan olan arama çubuğunda oldu. Omnibox artık size Google’da yeni bir sayfa yüklemeyi beklemek yerine hemen yanıtlar verecek. Bunlar çoğunlukla Google’ın “zengin sonuçlar” olarak adlandırdığı bilgiler olacak. Bu, Google’ın hava durumu, hesap makinesi veya spor etkinliklerine ilişkin doğrudan sayfada görüntülediği bilgilerdir. Google, yakında Google Drive hesabınızdan doğrudan Chrome arama çubuğundan dosya arayabileceğinizi söylüyor.

Uzun zamandır istediğimiz bir özellik olan kısayollara daha kolay erişim olacak. Araç çubuğunuzu karıştırmak yerine kısayollarınız hemen sayfadan kolayca kullanılabilir veya düzenlenebilir şekilde ayarlandı. Yeni Sekme sayfasının arka planı olmak için özel bir görüntü de atayabilirsiniz.

chrome 69 beta - Google, Chrome'u tamamen yeniledi

Google ayrıca, güvenlik konusunda birkaç değişiklik yaptı. Google’ın, daha fazla web sitesini HTTPS protokolüne taşıması gibi birçok web güvenliği projesi hakkında uzun zamandır biliyoruz. Ancak Chrome’da Google şifre güvenliğini daha kolay hale getiriyor. Google, yeni Chrome’un iletişim formları için bilgilerinizi hatırlamasında daha iyi olduğunu, ancak size daha güçlü şifreler sağladığını söylüyor. Dolayısıyla, başka bir çevrimiçi hesap oluşturmanız gerektiğinde, Chrome otomatik olarak sizin için yeni bir şifre oluşturacak.

Doğum günün kutlu olsun, Chrome!

Google, Chrome’u tamamen yeniledi YAPILAN YORUMLAR